Dasta

Forum klientów Dasta Invest

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-11-26 21:49:21

turboz

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 13
Punktów :   

Skrzynki pocztowe

Czy ktoś ma informacje kiedy takie będą zainstalowane w klatkach?

Offline

 

#2 2010-11-30 22:33:41

KH

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Wg info jakie mam przekazała Dasta, skrzynki leża w gestii wspólnoty, wiec pewnie trzeba by podpytać Navigatora jak to dokładnie wygląda...

Offline

 

#3 2010-12-01 09:46:21

wesolutka

Aktywny autor

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 140
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Ja dzowniłam do nawigatora, żeby podpytać o antene satelitarną i dowiedziałam się przy okazji że skrzynki pocztowe będą niebawem, bo już się niektórzy wprowadzają się i meldują.
A my ponawiamy pytanie, czy ktoś próbował zamontować antenę sat na balkonie? Łapiecie sygnał?
A internet w bloku bedzie najwcześniej w drugiej połowie grudnia.
Podpisaliście już akty notarialne?

Offline

 

#4 2010-12-01 21:34:06

 krzysiek

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-08-15
Posty: 29
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Prawdopodobnie piony komunikacyjne są doprowadzone przy każdej klatce ( mieszkaniu), nie ma przeszkód do poprowadzenia sygnału zbiorczego z dachu bloku do zainteresowanych mieszkań. W taki sposób nie zrobimy z naszego bloku choinki a na pewno uzyskacie sygnał dobrej jakości ( dotyczy mieszkań z oknami na wschód). Szanujmy elewację. Jeżeli osób zainteresowanych jest więcej to koszty montażu wyjdą porównywane z samodzielnym montażem lub mniejsze.

Teren między klatkami wysypany kamyczkiem nie jest przewidziany jako parking. Zwracajmy uwagę na to bo za chwilę powstaną nam w tym miejscu miejsca postojowe. Dasta zobowiązała się do postawienia znaku zakazu wjazdu na teren wyłożony kostka przed blokiem z wyłączeniem samochodów technicznych i dostawczych na czas rozładunku lub usuwania awarii . My wszyscy za to zapłaciliśmy więc szanujmy to..

Nie podoba nam się pozostawianie ulotek na drzwiach a tym bardziej przyklejanie ulotek i wizytówek w windzie.
Za miejsce za reklamę wspólnota powinna pobierać opłatę. Prosimy naszą sąsiadkę o zaprzestanie samoreklamy.

Offline

 

#5 2010-12-01 21:59:08

KH

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Krzysiek,

Masz 100% racji z elewacja, nie wolno jej niszczyć, dodatkowo traci się wtedy gwarancję.
Co do pionów komunikacyjnych, to niestety kończą się one na 7 piętrze i nie prowadza na dach, a ze względu na kontrukcję dachu (warstwa izolacyjna i uszczelniajaca) nie można w zaden sposób jej przebijac by przeciagnac kabel. Takie info dostalem od wykonawcy budynku.

Offline

 

#6 2010-12-01 22:14:03

wesolutka

Aktywny autor

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 140
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Hej, my jesteśmy jak najbardziej za anteną na dachu. Jeżeli tylko da się ją zrobić, ale też my już mieszkamy na 2PL, wiec zrozumcie, ze nie bedziemy czekac na tv pol roku Wiec jezeli byla by to kwestia miesiaca, czy dwoch to jestesmy w stanie poczekac.
Jezeli chodzi o wentylacje to u nas też dzisiaj w nocy strasznie wiało, a teraz gwiżdze
Jezeli chodzi o akt notarialny to mamy jutro, wiec wtedy bedziemy mogli sie wypowiedziec.

Offline

 

#7 2010-12-03 17:48:18

KW

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-12-01
Posty: 20
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

wesolutka,

No i jak to jest mieć wreszcie mieszkanie całkiem na własność? Możesz nam zdradzić ile skasował Was notariusz?

Offline

 

#8 2010-12-03 21:03:41

wesolutka

Aktywny autor

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 140
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Cześć, sorki, że dopiero teraz ale w naszym bloku nie ma żadnych mediów więc korzystamy u znajomych.
Nie mam przy sobie aktu notarialnego, wiec nie znam dokladnych kwot, ale mniej wiecej bylo to tak. Od dasta dostalismy informacje ze koszt to 1650 zł, wieczorem dostalismy maila (ale juz go nie odczytalismy) ze bedzie 200 zł drozej, bo nie doliczone zostaly hipoteki. A na miejscu okazalo sie wyszlo ponad 2300...
A szczegoly:
- taksa notarialna 850 zł + 22 vat (to jest jakis tam % od ceny zakupu. My kupilismy najmniejsze mieszkanie 45 m)
- wpis hipotek 400 zł - (dla kredytu w PLN sa dwie hipoteki po 200 za kazda). Jak ktos ma kredyt w walucie to 200 zł
- podatek od ustanowienia prawnych zabezpieczen kredytu (wpisu hipotek) = 0,1% od kwoty kredytu + 19 zł przy kredycie w PLN, dla waluty bylo by tylko 19 zł
- wykreślenie roszczeń 80 zł
-założenie księgi wieczystej ok. 300 zł
- 4 odpisy aktu notarialnego 244 zł (50 zł netto za jeden).
Aha oplat nie da sie negocjowac...
U notariusza dowiedzieliśmy się, że miejsca wokolo bloku to sa wykupione miejsca i beda mogli parkowac tam tylko wlasciciele... Co nas w ogole nie cieszy, bo nikt nam nawet nie zapropnowal do kupna takiego miejsca, a teraz juz wszystkie sprzedane.
Beda montowane wiatrolapy z uwagi na duzy przeciag w przelaczce.
Aha i nawigator ma umowe na czas nieokreslony, z 3 miesiecznym okresem wypowiedzenia. Ale od razu powiem, że my nie jestesmy negatywnie nastawieni do tego zarzadcy i wnerwia nas nagonka z kazdej strony na ich temat. A mysle ze bedziemy mogli sie wypowiadac jak troche pomieszkamy i po pierwszym zebraniu jak dogadamy stawki za zarzadzanie.
AA  i też nas wnerwia jak parkują wielkie samochody ekip budowlanych w przełączce - To nie jest parking.
No i wprowadzajcie się, bo strasznie pusto (i na wode ciepla trzeba dluuuuugo czekac poki co)
Pozdrawiamy!

Ostatnio edytowany przez wesolutka (2010-12-03 21:04:43)

Offline

 

#9 2010-12-07 21:48:07

Radosny

Poczatkujacy forumowicz

Zarejestrowany: 2010-12-07
Posty: 5
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Jeśli chodzi o taksę notarialną

Wysokość maksymalnej taksy notarialnej (Dz.U. z 2004 r. nr 148, poz. 1564 z późniejszymi zmianami) przy sporządzaniu aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości lub prawa wieczystego użytkowania gruntu jest zależna od wartości przedmiotu transakcji:

    * do 3 000 zł - 100 zł
    * powyżej 3 000 zł do 10 000 zł - 100 zł + 3 % od nadwyżki powyżej 3 000 zł
    * powyżej 10 000 zł do 30 000 zł - 310 zł + 2 % od nadwyżki powyżej 10 000 zł
    * powyżej 30 000 zł do 60 000 zł - 710 zł + 1 % od nadwyżki powyżej 30 000 zł
    * powyżej 60 000 zł do 1 000 000 zł - 1 010 zł + 0,4 % od nadwyżki powyżej 60 000 zł

Za sporządzenie aktu umowy dotyczącej sprzedaży własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego i innych praw spółdzielczych wysokość opłaty notarialnej dzieli się przez dwa.

To jest ten procent od wartości mieszkania, o którym wspominała wesolutka. Czyli w naszym wypadku to pewnie będzie kwota rzędu 800-1000 złotych. Pozostałe opłaty są mniej więcej takie jak już wspomniano.

Miejsca parkingowe i garaże były zakupywane/rezerwowane w momencie podpisywania umowy przedwstępnej. Dlatego pewnie rozeszły się jak świeże bułeczki

Jestem jednych z tych, którzy mają miejsce parkingowe. Tylko jak na razie nic mi po nim Nie da się zaparkować, bo w zasadzie ciągle ktoś na nim stoi

Jeśli chodzi o Nawigatora to tez o nim słyszałem różne rzeczy, ale warto poczekać i zobaczyć jak się sprawdzi. Ja osobiście poprosiłem o przesłanie na maila uchwał, które nas dotyczą i szczegółowej umowy z administratorem. Jak na razie wiemy ile będziemy płacić, tylko nie sprecyzowano za co Interesuje mnie częstotliwość odśnieżania, sprzątania itp
Tak w odniesieniu do okolicy mogę stwierdzić, że odśnieżanie było ok

Co do internetu/kablówki to słyszałem o UPC, Aster, Zax . Tylko teraz UPC wykupiło Aster, więc nie wiem jak to wpłynie na naszą możliwość wyboru.

Ostatnio edytowany przez Radosny (2010-12-07 21:49:23)

Offline

 

#10 2010-12-10 15:20:28

wesolutka

Aktywny autor

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 140
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Wczoraj pojawiły się znaki, że te miejsca są tylko dla "uprawnionych osób" więc nie powinno być problemu.
A czy ktoś ma informacje, co z naszym internetem i tv? Czy śą już jakieś konkretne ustalenia i terminy?

Offline

 

#11 2010-12-11 19:35:33

KW

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-12-01
Posty: 20
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

czy widzieliście, jak niechlujnie zostały powieszone u nas skrzynki pocztowe? Przyglądnijcie się dokładnie...
szkoda słów...

Offline

 

#12 2010-12-12 20:35:49

wesolutka

Aktywny autor

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 140
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Dramat, pomijam fakt, że dobra ekipa za sobą sprząta, jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. A i mam obawy co do miejsca. Został zamontowane nad kaloryferami i cale cieplo wchodzi w skrzynki. Ciekawe czy mieści się format listów A4...

Offline

 

#13 2010-12-15 20:44:05

mieszkanie

Poczatkujacy forumowicz

Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 3
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Witam. Właściciela ciemnych skody oktawii i fabii proszę o parkowanie w wyznaczonych do tego miejscach - parkingach, bo utrudniają Państwo przejazd. Zresztą jest tam znak zakaz wjazdu, z wyjątkiem pojazdów na czas rozładunku. Kolejna kwestia apeluję do wszystkich, że w przełączce nie ma miejsc parkingowych, a więc proszę tam nie parkować. Proszę też uczulić swoje ekipy remontowe, bo moja cierpliwość się już kończy i będę wzywać służby porządkowe następnym razem. Kilka mandatów i może ten precedens się zakończy.

Offline

 

#14 2010-12-22 14:47:22

wesolutka

Aktywny autor

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 140
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

Macie jakieś informacje co z internetem? Kiedy wejdzie "na blok" jakaś firma? Mieszkamy już czwarty tydzień i nie ukrywamy, że jest to troche uciążliwe, codzienne chodzenie do kogoś na internet... Z UPC mieli oddzwonić jak tylko będzie to możliwe, ale nie widzieliśmy żeby się ktoś kręcił pod blokiem.
Z przejazdem obok skody my się mieściliśmy, ale faktycznie większym autem może być kłopot.
Życzymy wszystkim wesołych świąt, bo pewnie nie będziemy mieli już okazji ( z powodu braku internetu

Offline

 

#15 2010-12-22 19:02:46

turboz

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: Skrzynki pocztowe

No to może trzeba jeszcze napisać do Świętego Mikołaja np. po taki wynalazek http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl … index.html

Ostatnio edytowany przez turboz (2010-12-22 22:36:21)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/