Dasta

Forum klientów Dasta Invest

#1 2012-03-18 20:39:17

1005861SI

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 17
Punktów :   

antena telewizyjna

W związku z zebraniem naszej wspólnoty chciałbym poruszyć temat , który właściwie nigdy nie pojawił się w tym forum ani na zebraniach wspólnoty. Każdy ma w mieszkaniu gniazdka do podłączenia kabla  anteny telewizyjnej. Gdyby  była zainstalowana antena zbiorcza , każdy miałby dostęp do podstawowych kilkunastu kanałów telewizyjnych. Ponieważ tego niema , zawisają na budynku wbrew regulaminowi oszpecające elewacje anteny. Winda jest bezkarnie obklejana reklamami dostawców płatnego sygnału.
Dostępność do bezpłatnych programów telewizyjnych (kilkunastu) zaspokoi potrzeby w tym zakresie większości mieszkańców.
Proszę   mieszkańców  i Zarząd  o wypowiedzi i decyzje.

Offline

 

#2 2012-03-26 09:11:59

piotr_p

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-04-07
Posty: 30
Punktów :   

Re: antena telewizyjna

Temat anteny zbiorczej pojawił się już wcześniej kilka razy. Instalacja TV (okablowanie) w naszym bloku jest własnością UPC i nie możemy jej o tak po prostu wykorzystać do rozprowadzenia sygnału z anteny zbiorczej. Można najwyżej albo rozprowadzić nowy kabel w korytkach na klatce schodowej albo próbować odpłatnie wydzierżawić kabel od UPC.

Offline

 

#3 2012-03-26 21:37:57

1005861SI

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 17
Punktów :   

Re: antena telewizyjna

Nie rozumiem takiego wyjaśnienia. Właścicielem mieszkania jestem ja i nikt się mnie nie pytał, czy może zainstalować przewody w moim mieszkaniu. A takowe są. Przy zakupie w  akcie notarialnym nie było wzmianki o  UPC.  A jeśli rzeczywiście tak jest , to mam nadzieję , że zarząd Wspólnoty zweryfikował legalność posiadania w majątku naszej Wspólnoty i naszym osobistym. Ja mam wątpliwości. Poza tym jest to taka "mała praktyka monopolistyczna". Wierzę, że Zarząd służy Wspólnocie , a nie UPC.

Offline

 

#4 2012-03-28 12:46:15

HL

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-01-28
Posty: 24
Punktów :   

Re: antena telewizyjna

Skoro UPC jest właścicielem okablowania, to płaci z tego tytułu podatek od nieruchomosci?:-) Czy dorzuca sie do sprzatania, odsnieżania i mycia okien?

A tak z innej beczki, kiedy bedzie mozna otrzymac od Adniera rozliczenie za 2011 rok?

Offline

 

#5 2012-03-28 23:21:32

popo

Stały gracz

Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 243
Punktów :   

Re: antena telewizyjna

Rozmawialismy o tym na zebraniu. Okablowanie w pionach jest  wlasnoscia UPC, ISTS. Natomiast od skrzynki na korytarzu do mieszkania wlascicielem kabli jest wlasciciel mieszkania. Badalem kiedys sprawe ISTSa - umowe  z ISTS podpisala  DASTA, zakladam, ze z UPC jest analogicznie. Probowalem zachecic jakas inna firme internetowa do wejscia na nasz blok ale nie byli zainteresowani: problem z dotarciem do budynku ( radio - kolejne problemy ?) + koszt wykonania okablowania pionowego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce