Dasta

Forum klientów Dasta Invest

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-01-04 20:33:48

Karolina

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 34
Punktów :   

pleśń w mieszkaniu

Witam sąsiadów, mam poważne pytanie, czy u kogokolwiek w mieszkaniu pojawiła sie plesń??? U mnie niestety tak , koło okna.

Offline

 

#2 2011-01-07 10:04:05

popo

Stały gracz

Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 243
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

Wyglada na problemy z wentylacja, masz niezablokowane wywietrzniki ? wentylatory dzialaja ?  Czy zwiekszenie obrotow wentylatorow pomaga ? drzwi do pokoju otwarte ( coby ulatwic przeplyw powietrza z wywietrznikow do wentylatorow w lazience, kuchni) ? czy dodatkowe rozszczelnienie okna pomaga ? Mysle ze spokojnie mozna zapytac o to Daste, ciekawe co powiedza.

Offline

 

#3 2011-01-09 17:30:42

Karolina

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 34
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

wentylatory raczej działają, przynajmniej slychać, że chodzą, drzwi między pokojami są pootwierane, wywietrzniki w onie nie są zapchane, mieszkanie jest cały czas ogrzewane, więc jestem bardzo zaniepokojona, czy tylko u mnie wystapił taki problem?
A propo co ile czasu mamy mieć sprawdzaną wentylację?

Offline

 

#4 2011-01-18 09:04:44

apacz

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-09-07
Posty: 17
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

U nas jest dokładnie to samo, pleśnieją uszczelki w oknach oraz przy drzwiach balkonowych zaczyna pleśnieć podłoga. Wentylatory działają, napowietrzalniki są czyste i otwarte. co więcej wilgotność nie przekracza 50 %.

Offline

 

#5 2011-01-18 13:27:51

nika

Faworyt forów

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 195
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

Radzę zgłosić problem do Dasty - to może być wada wywietrzników, wada wentylacji, itd.
Przed pleśnią można się chronić wietrząc regularnie mieszkanie i unikając jego niedogrzania.

Offline

 

#6 2011-02-02 22:12:07

Karolina

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 34
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

mam pytanie do użtkownika "apacz",  widzę że taka sama sytuacja jak u mnie. Czy zgłaszaliście to do dasty lub adniera?? Ja zgłaszałam do adniera-przyszli jacyś fachowcy,którzy nic nie umieli powiedziec na ten temat oraz zglaszałam do dasty-przyszła osoba, która była przy budowaniu bloku, stwierdziała że w mieszkaniu jest ciepło, wentylatory raczej działają i tyle, temat ucichł. Tak to chyba nie może być, w końcu cos chyba jest nie tak?

Offline

 

#7 2011-02-02 22:29:19

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

U Nas sytuacja wygląda podbnie jak u Apacz-a i Karoliny również pleśn pojawia sie w okolich okien a szczególnie róg okna na dole(uszczelki czarna pleśn).Szyby parują na dole,nad ranem pojawia sie woda, a w mieszkaniu jest wietrzone , temperatura w mieszkaniu wacha sie na pozniomie 20-22 stopnie ,okna prawie zawsze uchylone są w trybie "mikro" wywietrzniki przy oknach wielokrotnie czysciłem-brak pozytywnych skutków takiego zabiegu.Jesli chodzi o wentylacje mechaniczną jest ona u Nas wyłączona z bardzo prostego powodu bo jej praca jest zbyt głośna , co miesiąc regularnie czyszczona (filtr)dlatego smieszy mnie również pismo jakie pozwoliła sobie do Nas napisać DASTA na temat jej używania.Używamy w ciągu dnia popołudniami (gotując lub biorąc kapiel). Ewidentnie coś jest nie tak z systemem wentylacji w naszych mieszkaniach.Wielu znajomych posiada nowe mieszkania u nich taka sytuacja sie nie zdarza ,  zdarza sie że temperatura u nich mieszkaniu jest w okolicach 25 stopni.

TAK WIĘC JESTEM KOLEJNĄ OSOBĄ KTORA WIDZI W TYM PROBLEM.

Ostatnio edytowany przez WojtekLSCAFE (2011-02-02 22:34:34)

Offline

 

#8 2011-02-03 18:32:45

gofka

Młody forumowicz

Zarejestrowany: 2009-11-30
Posty: 95
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

To straszne ale i u nas zauwazyłam pleśń przy oknach:( Duzo wietrzymy, temp. okolo 22 C, wentylacja chodzi parę godzin dziennie (halasuje, wiec czasem ograniczamy). Podejrzewam ze takich mieszkan jest wiecej. Tak, to problem i to poważny bo przeciez to nowe mieszkania a juz są problemy i to nie małe, bo plesn w domu to zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza dla dzieci!!!

Ostatnio edytowany przez gofka (2011-02-03 18:34:23)

Offline

 

#9 2011-02-03 22:07:00

KW

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-12-01
Posty: 20
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

Ludziska, czy Wy powariowaliście ? W nowo budowanych mieszkaniach od kilku lat nie stosuje się juz tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej tylko mechaniczna, wymuszona przez wentylatory. I te wentylatory MUSZA być włączone 24h na dobe, inaczej powietrze w mieszkaniu nie jest wymieniane. Nie zastanowilo Was dlaczego wentylatorow nie da sie wylaczyc wlacznikiem ?? No wlasnie dlatego, ze maja pracowac non stop. Nie pamietam dokladnie normy, ale kazdy z wentylatorow na najwolniejszym biegu wymienia okolo 30m3 powietrza na godzine, razy 3 wentylatory w mieszkaniu daje to prawie 100m3 powietrza. Sredniej wielkosci mieszkanie o powierzchni 50m2 x 2,5m wys, ma kubature okolo 125m3. Innymi slowy cale powietrze z mieszkania jest wymieniane raz na poltorej godziny. I jesli takie warunki sa spelnione, zaden grzyb, plesn itp nie ma prawa sie pojawic.
Jesli wentylatory za bardzo halasuja lub staly sie glosniejsze zazadajcie ich wymiany w ramach gwarancji a nie wypisujcie bzdur, ze wentylacja nie dziala poprawnie. No bo jak ma dzialac skoro ja sami wylaczyliscie ?
Na koniec polecam GOOGLE.PL i haslo " wentylacja mechaniczna"

Offline

 

#10 2011-02-04 00:06:16

Mieszkaniec

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-07-10
Posty: 37
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

KW napisał:

Ludziska, czy Wy powariowaliście ? W nowo budowanych mieszkaniach od kilku lat nie stosuje się juz tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej tylko mechaniczna, wymuszona przez wentylatory. I te wentylatory MUSZA być włączone 24h na dobe, inaczej powietrze w mieszkaniu nie jest wymieniane. Nie zastanowilo Was dlaczego wentylatorow nie da sie wylaczyc wlacznikiem ?? No wlasnie dlatego, ze maja pracowac non stop

A KTO ZAPLACI ZA PRĄD jak taki wentylator bedzie hulał non stop? Coś nie tak chyba.

Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec (2011-02-04 00:06:40)

Offline

 

#11 2011-02-04 08:54:11

piotr_p

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-04-07
Posty: 30
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

Mieszkaniec napisał:

KW napisał:

Ludziska, czy Wy powariowaliście ? W nowo budowanych mieszkaniach od kilku lat nie stosuje się juz tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej tylko mechaniczna, wymuszona przez wentylatory. I te wentylatory MUSZA być włączone 24h na dobe, inaczej powietrze w mieszkaniu nie jest wymieniane. Nie zastanowilo Was dlaczego wentylatorow nie da sie wylaczyc wlacznikiem ?? No wlasnie dlatego, ze maja pracowac non stop

A KTO ZAPLACI ZA PRĄD jak taki wentylator bedzie hulał non stop? Coś nie tak chyba.

Sytuacja wygląda dokładnie tak jak napisał KW, wentylatory mają pracować non-stop przynajmniej na najwolniejszym biegu. Trzeba albo zaakceptować szum wentylatorów i zużycie prądu albo trzeba było zrezygnować z zakupu mieszkania w bloku z wentylacją mechaniczną. Przypomina to trochę sytuację z lodówką, którą ktoś kupuje, pakuje do niej żywność ale włącza tylko na 2-3 godziny dziennie bo mu hałasuje albo wcale nie włącza bo to przecież prąd zużywa. A potem ma pretensje do producenta lodówki, że coś jest nie tak, bo mu się jedzenie psuje.
Warto pamiętać o tym, że brak prawidłowej wentylacji może się w najgorszym przypadku skończyć za kilka lat odgrzybianiem mieszkania. Koszt zużytego przez wentylatory prądu może okazać się w takiej sytuacji mniejszy niż koszt remontu.

Ostatnio edytowany przez piotr_p (2011-02-04 08:55:25)

Offline

 

#12 2011-02-04 10:40:15

gofka

Młody forumowicz

Zarejestrowany: 2009-11-30
Posty: 95
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

Sorry ale jak dla mnie to jest hałas do którego napewno nie przywyknę. Nawet jesli chodzi wentylacja na najnizszym poziomie jest nie do zniesienia na dluzszą metę. Nie wiem jak w takim szumie mozna wypoczywac. Kupując mieszkanie nikt mi nie zwrocil uwagi: Prosze Pani ale prosze miec na uwadze ze wentylacja jest mechaniczna i nieco szumi a z uwagi na jej ciągłą pracę bedzie szumiec 24 h. A i mnie nawet przez mysl nie przeszło ze moze ona tak halasowac , nawet nie sądzilam ze nalezaloby o to pytac, bo to przeciez niedorzeczne. Czy to jest wysoka jakosc skoro tak buczy?
Zresztą jak już wspomniałam sporo wietrzymy i nie wiem skad ta plesn. Wydaje mi sie ze w takim razie najbardziej zagrozona powinna byc łazienka a tym czasem to jedyne pomieszczenie wolne od plesni. Moze skrapla sie para na oknach bo sa zimne i stąd plesn przy oknie, ale skoro są wywietrzniki to jakis przepływ powietrza w tym miescu jest. Hm skoro specjalisci nie potrafili tego rozwiklac wiec dam sobie spokoj.

Ostatnio edytowany przez gofka (2011-02-04 10:51:01)

Offline

 

#13 2011-02-04 12:02:50

popo

Stały gracz

Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 243
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

Jesli halas jest tak duzy to prosze jak najszybciej to zglosic do Dasty, poki jest jeszcze gwarancja.  Prosze napisac czy Dasta wymienila wentylator badz usunela halas.

Offline

 

#14 2011-02-04 14:26:36

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

gofka napisał:

Zresztą jak już wspomniałam sporo wietrzymy i nie wiem skad ta plesn. Wydaje mi sie ze w takim razie najbardziej zagrozona powinna byc łazienka a tym czasem to jedyne pomieszczenie wolne od plesni. Moze skrapla sie para na oknach bo sa zimne i stąd plesn przy oknie, ale skoro są wywietrzniki to jakis przepływ powietrza w tym miescu jest.

Dokładnie w łazience jest najwięcej wilgoci więc tam powinien być problem , a nie w pokojach przy oknach. W takim razie po co w oknach te wywietrzniki , tak dla ładnego wyglądu?

Porównywanie problemu do lodówki strasznie mnie rozbawiło. Co to za porównanie? Lodówke wybieramy tak żeby chłodziła i mroziła a takżę żeby była cicha i zużywała jak najmniej prądu , a wentylacje dostalismy w prezencie i niestety nie mieliśmy wyboru. No jeden był nie kupować mieszkania ale to jakiś absurd by był.

Offline

 

#15 2011-02-05 17:35:58

popo

Stały gracz

Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 243
Punktów :   

Re: pleśń w mieszkaniu

tak na szybko:

bieg pierwszy: 16W czyli 0,016kWh, stawka za 1kWh ok 0,53 pln

jeden wentylator kosztuje Cie:
na godzine: 0,00848 pln
na dzien: 0,20352 pln
na miesiac: 6,1056 pln

3 wentylatory na miesiac to ok 18,31 pln,

bieg drugi zuzywa 33W

moze ktos zapoda przyblizone koszty odgrzybiania ?

Ostatnio edytowany przez popo (2011-02-05 17:36:28)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Favignana