Dasta

Forum klientów Dasta Invest

#1 2012-09-30 20:03:30

tomo

Poczatkujacy forumowicz

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 5
Punktów :   

Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

Po raz kolejny spotkałem się z przypadkiem zajmowania prywatnych miejsc postojowych na -1 przez osoby, powiedzmy, postronne. Niestety, znany powszechnie znak przy wjeździe na teren bloku jest świadomie ignorowany (chyba że ktoś na egzaminie na prawko zaliczał tylko 'kopertę'). Zazwyczaj są to interesanci sklepu motoryzacyjnego i salonu kosmetycznego (choć nie tylko). Obawiam się, że dopóki nie zastosujemy fizycznej blokady naszych miejsc, zdarzenia tego typu będą się notorycznie powtarzać.

W takiej sytuacji sensownym rozwiązaniem wydawałoby się:
1) postawienie szlabanu przy wjeździe, który wizualnie będzie bardziej wymowny niż znak zakazu parkowania; takie rozwiązanie być może wpłynęłoby też korzystnie na zabezpieczenie przed kradzieżą (marginalnie);
2) drugą alternatywą mogłyby być metalowe słupki na każdym miejscu. Plusem tego jest to, że to właściciel miejsca sam decydowałby, czy taki słupek chce montować czy nie; sam też odpowiadałby za taki słupek, nie 'narażając' wspólnoty na koszty.

Dodatkową kwestią do rozpatrzenia byłaby prawdopodobnie wymagana zgoda administracji (i chyba wspólnoty) na wdrożenie takiego rozwiązania ze względu na stan prawny miejsc postojowych.

Bardzo proszę pozostałych właścicieli o zabranie głosu i wyrażenie swojej opinii w tym temacie. Ja ze swojej strony postaram się skontaktować z administracją.

Offline

 

#2 2012-10-01 08:20:49

novy

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 39
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

Ja taki problem miałem ostatnio chyba z pół roku temu. Raczej nikt nie staje na moim miejscu, przynajmniej w tych godzinach kiedy wracam z pracy. Kiedyś jak widziałem kogoś na moim miejscu to po prosu stawał przed miejscem w poprzek, mam krótki samochód wiec nie wystawał na inne miejsca poza filary. Możliwe ze ludzie przyjeżdżając do sklepu wybierają te miejsca ostatnie które są szersze (nie ma filara).

Offline

 

#3 2012-10-01 17:17:58

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

Tez jestem właścicielem miejsca postojowego i kilkukrotnie miałem podobny problem że ktoś zajmował miejsce . Gdy natomiast zwróciłem uwagę usłyszałem że mogę stanąć sobie na innym miejscu skoro jest wolne - wiec od tej pory jak ktoś staje na moim miejscu , staje w poprzek blokując wyjazd i STRAŻ MIEJSKA , bo nie mam ochoty na przegadywanie się . Do tej pory nie skorzystałem z takiego rozwiązania,ale jestem "czujny"

Jeśli chodzi o rozwiązanie o słupki lub szlaban jestem za szlabanem który nie tylko uchroni przed parkowaniem na naszych miejscach ale także parkujących np przy wjeździe do garażu czy też przy drzwiach czerwonych - będzie wiadome ze to ktoś z naszego bloku i będzie można zwrócić uwagę.

Myślę ze krótki szlaban , na pilota nie będzie jakim dużym kosztem , dobre rozwiązanie dla tych co maja garaż a także miejsca postojowe. Natomiast jeśli chodzi o dwa pozostałe miejsca , na zewnątrz  to tam jak najbardziej blokady ziemne zamykane i otwierane na klucz.

A MOŻE NIECH DASTA ZAINSTALUJE SZLABAN SKORO OBIECYWAŁA ROŻNE RZECZY : plac zabaw ,ławki ? Rekompensata za bubel jaki wykonali z kanalizacją na zewnątrz i wewnątrz budynku,podmokłe ściany , posadzki ,sufity itp

Offline

 

#4 2012-10-01 18:28:54

novy

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 39
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

Niestety straż miejska nic nie jest w stanie zrobić. Dzwoniłem i się pytałem. Szlaban mógł by być ale nie jest to raczej w interesie lokatorów którzy nie maja miejsc parkingowych na -1.

Offline

 

#5 2012-10-01 19:25:21

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

novy napisał:

Niestety straż miejska nic nie jest w stanie zrobić. Dzwoniłem i się pytałem. Szlaban mógł by być ale nie jest to raczej w interesie lokatorów którzy nie maja miejsc parkingowych na -1.

A właśnie ze jest w stanie zrobić , bo ktoś kto tam wjeżdża staje na zakazie (jest na znaku to napisane ze tylko właściciel) i uwierz że podjadą.

Wiesz możemy to porównać do kamer nie wszyscy wyrazili zgodę na kamery a są tak wiec wystarczy jest przegłosować ustawę nad szlabanem przy wjeździe do miejsc postojowych i garaży na poziomie -1 , nie uda się będziemy myśleć nad innym rozwiązaniem

Offline

 

#6 2012-10-01 19:34:04

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

PS: Szlaban to koszt około 2500-3000 zł a jeśli chodzi po blokady to koszt zaczyna się od 50-60 zł . Czy mieszkańcy muszą wyrażać zgodę żebym na swoim miejscu postojowym postawił blokadę zakupiona za własne pieniądze? Chyba nie ....

Offline

 

#7 2012-10-01 21:38:52

1005861SI

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 17
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

Właściciel nieruchomości posiada wpis do księgi wieczystej i płaci bezpośrednio podatki od nieruchomości na rzecz Gminy. Miejsca postojowe na terenie naszej  WSPÓLNOTY  są miejscami użytkowanymi przez właścicieli niektórych mieszkań. Dasta pozwoliła sobie zarobić dodatkowo za tzw NIC biorąc pieniądze za te miejsca, a my , pozostali mieszkańcy przy podpisywaniu umów notarialnych  nie do końca rozumiejąc niektóre zapisy w Umowie, zgodziliśmy się na to. Powierzchnia tych tzw miejsc postojowych obciąża podatkowo nas wszystkich jako część wspólna. Z dezaprobatą czytam o zakusach do stawiania szlabanów, słupków a może i łańcuchów na miejscach ,  które oszpecą nasze dość ładne otoczenie. Idąc tym tropem dojdziemy do blaszaków.

Offline

 

#8 2012-10-01 22:39:15

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

1005861SI napisał:

Właściciel nieruchomości posiada wpis do księgi wieczystej i płaci bezpośrednio podatki od nieruchomości na rzecz Gminy. Miejsca postojowe na terenie naszej  WSPÓLNOTY  są miejscami użytkowanymi przez właścicieli niektórych mieszkań. Dasta pozwoliła sobie zarobić dodatkowo za tzw NIC biorąc pieniądze za te miejsca, a my , pozostali mieszkańcy przy podpisywaniu umów notarialnych  nie do końca rozumiejąc niektóre zapisy w Umowie, zgodziliśmy się na to. Powierzchnia tych tzw miejsc postojowych obciąża podatkowo nas wszystkich jako część wspólna. Z dezaprobatą czytam o zakusach do stawiania szlabanów, słupków a może i łańcuchów na miejscach ,  które oszpecą nasze dość ładne otoczenie. Idąc tym tropem dojdziemy do blaszaków.

Skoro DASTA sprzedała te miejsca postojowe nie jednej a kilku osobom , to te osoby wiedziały że DASTA je sprzedaje , wiec nie było to robione ani na "lewo" ani po cichu .Ja zapytałem się o taką możliwosc czy jest taka możliwosc kupna i zapłaciłem za nie . Ja się tym interesowałem , pytałem i pilotowałem zakup , i nie było to na samym początku inwestycji (w większej połowie) . Tak samo mogę powiedzieć że chciałem kupić garaż , w miejscu tym i tym ale nie udało się i ktoś je podkupił . Ale pretensji nie mam do nikogo , rozumie zasadę kto pierwszy ten lepszy.
Dla mnie nie będzie problemu jeśli zapłacę za to podatek , proszę bardzo .
Skoro my właściciele tych miejsc postojowych  mamy je przynależne do mieszkania , potwierdzone aktem notarialnym to chyba logicznym jest że nie pasuje nam jak ktoś na nich parkuje .

Można zrobić przecież głosowanie na zebraniu i niech wspólnota podejmie decyzje głosując za lub przeciw. Koszt za montaż i postawienie słupków poniesie każdy właściciel mieszkania i na pewno nie będzie nic oszpecał słupek(nie łańcuch) i tak już oszpeconego poziomu -1 (wylewka wielokolorowa, odpadający tynk , wilgoć i puchniecie ścian itp)

Offline

 

#9 2012-10-01 23:19:20

popo

Stały gracz

Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 243
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

Prosze przygotowac 2 porzadne wyceny na szlaban wraz z robocizna i na zebraniu bedzie mozna konkretnie podyskutowac. Prosze pamietac o pilotach dla wszystkich osob, ktore maja garaze na -1. Napewno padnie pytanie  czy  koszty nie powinni pokryc tylko uzytkownicy poziomu -1 (miejsca postojowe + garaze) ?

Offline

 

#10 2012-10-02 07:52:49

piotr_p

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-04-07
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

WojtekLSCAFE napisał:

Skoro DASTA sprzedała te miejsca postojowe nie jednej a kilku osobom , to te osoby wiedziały że DASTA je sprzedaje , wiec nie było to robione ani na "lewo" ani po cichu .Ja zapytałem się o taką możliwosc czy jest taka możliwosc kupna i zapłaciłem za nie . Ja się tym interesowałem , pytałem i pilotowałem zakup , i nie było to na samym początku inwestycji (w większej połowie) . Tak samo mogę powiedzieć że chciałem kupić garaż , w miejscu tym i tym ale nie udało się i ktoś je podkupił . Ale pretensji nie mam do nikogo , rozumie zasadę kto pierwszy ten lepszy.
Dla mnie nie będzie problemu jeśli zapłacę za to podatek , proszę bardzo .
Skoro my właściciele tych miejsc postojowych  mamy je przynależne do mieszkania , potwierdzone aktem notarialnym to chyba logicznym jest że nie pasuje nam jak ktoś na nich parkuje .

Można zrobić przecież głosowanie na zebraniu i niech wspólnota podejmie decyzje głosując za lub przeciw. Koszt za montaż i postawienie słupków poniesie każdy właściciel mieszkania i na pewno nie będzie nic oszpecał słupek(nie łańcuch) i tak już oszpeconego poziomu -1 (wylewka wielokolorowa, odpadający tynk , wilgoć i puchniecie ścian itp)

1) Dasta nie sprzedała miejsc postojowych tylko prawo ich wyłącznego użytkowania. Miejsca są własnością Wspólnoty. Osoby, które mają prawo wyłącznego użytkowania nie mogą np. sprzedać miejsca postojowego jako swojej nieruchomości.
2) Osobiście jestem zdecydowanie przeciwny montażowi szlabanu, natomiast nie mam nic przeciwko słupkom na miejscach postojowych. Może się mylę, ale chyba sposób użytkowania miejsc postojowych nie został dokładnie określony ani przez Dastę ani przez Wspólnotę. Parkowanie auta, przyczepy czy montaż urządzenia ułatwiającego parkowanie w ten czy inny sposób wydaje się nie wykraczać poza zakres użytkowania (w sumie to pewnie złożenie tam stosu cegieł byłoby trudno zakwestionować), więc trudno go zabronić. Dobrze byłoby jednak gdyby cała Wspólnota w drodze uchwały zaakceptowała taki pomysł i by wszystkie zamontowane słupki wyglądały tak samo ze względów estetycznych.
3) Nie ma większej połowy

Offline

 

#11 2012-10-02 08:26:46

popo

Stały gracz

Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 243
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

W takim razie oprocz ofert na szlabany prosze przygotowac dwie oferty na indywidualne slupki/blokady, tak ze jesli przejdzie wersja slupkowa to wszyscy beda mieli identyczne i bedzie jakas sensowna cena wynegocjowana.

Offline

 

#12 2012-10-02 22:34:54

1005861SI

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 17
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

Instalowanie jakichkolwiek elementów ograniczających dostęp do odkrytych miejsc postojowych zakłóci dotychczasową wizualność naszej wspólnej przestrzeni . Nie wydaje się, by te zmiany wpłynęły na estetykę otoczenia budynku.
Drugi , ważniejszy aspekt wynikający z ewentualnego montażu do podłoża elementów trwałych to zagrożenie zniszczenia warstwy izolacyjnej. Grozi to przeciekami przez sufit do garaży na poziomie -2. Każdy montaż do podłoża wcześniej czy później zniszczy szczelność sufitu. Gromadzona , zamarzająca i odmarzająca woda w obrębie tych elementów  stopniowo będzie niszczyć betonową posadzkę. Zmiana projektu budowlanego poprzez głosowanie Wspólnoty nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem.

Offline

 

#13 2012-10-02 22:36:41

novy

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 39
Punktów :   

Offline

 

#14 2012-10-02 22:55:18

novy

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 39
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogo … mieszkania

Z tego co czytałem to za znakiem "Strefa zamieszkania" lub "Strefa ruchu" policja i straż miejska możne interweniować. U nas raczej "strefa zamieszkania", pewnie trzeba by było się gdzieś dowiedzieć jak to działa.

Offline

 

#15 2012-10-02 23:07:44

piotr_p

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2010-04-07
Posty: 30
Punktów :   

Re: Nagminne zajmowanie miejsc postojowych

1005861SI napisał:

Drugi , ważniejszy aspekt wynikający z ewentualnego montażu do podłoża elementów trwałych to zagrożenie zniszczenia warstwy izolacyjnej. Grozi to przeciekami przez sufit do garaży na poziomie -2. Każdy montaż do podłoża wcześniej czy później zniszczy szczelność sufitu. Gromadzona , zamarzająca i odmarzająca woda w obrębie tych elementów  stopniowo będzie niszczyć betonową posadzkę. Zmiana projektu budowlanego poprzez głosowanie Wspólnoty nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem.

Ta sprawa została akurat wyjaśniona dzisiaj z przedstawicielami Dasty i Budomaxu. Nie ma żadnej możliwości montowania jakichkolwiek elementów do wylewki ze względu właśnie na uszkodzenie izolacji. Osoby zainteresowane na spotkaniu również były i znają tę opinię.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Baiersbronn Luz de ChiloĂŠ